FUE Saç Ekim Tekniği Nedir?

FUE (Follicular Unit Extraction) tekniği, dünyaca ünlü bir saç ekim tekniği olarak karşımıza çıkmaktadır. FUE saç ekim metodunu öne çıkaran en önemli faktör, oldukça doğal bir görünüm sağlamasıdır. Hem saç köklerini alırken, hem de saç ekimi yapılırken oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Kadın – erkek her yaştan birey saç ekimi yaptırabilmektedir. Kellik problemi kişinin dış görünüşünü değiştirdiğinen kişinin özgüvenini olumsuz yönde etkilemektedir. Ancak kelliğie mahkum değilsiniz. FUE saç ekimi tekniği ile en güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

FUE tekniğinde ilk olarak kişiye lokal anestezi yapılır ve saç kökleri ense bölgesinden alınmaya başlanır. Ense kökünde yeterince saç kökü olmadığı takdirde, sakallardan da bu kökler alınabilmektedir. Mikro motorlar aracılığıyla tek tek toplanan saç kökleri, kelleşen bölgeye ekilir. Ekim işleminden sonra herhangi bir dikiş işlemi ve yaraya rastlanmaz. Tıpkı kendi saçınız gibi doğal bir görünüm sağlanır. Saç kökleri sizin kendi saç kökleriniz olduğundan ekim işleminden sonra uzamaya devam etmektedir.

FUE Saç Ekimi tüm dünyada kullanılan bir numaralı saç ekim tekniğidir. Her yıl on binlerce insan bu operasyonu yaptırmakta ve sonuçlarından son derece memnun kalmaktadır. Kellik çok sık rastlanan bir problemdir ancak çözümü de son derce kolaydır. Bu nedenle saç ektirmekten kesinlikle çekinmemelisiniz.

FUE Saç Ekimi Yapacak Polikinlik Nasıl Seçilmelidir?

Saç ekimi oldukça önemli bir estetik operasyondur ve mutlaka uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir. Bu nedenle operasyonu yapacak kurmun titizlikle seçilmesi gerekmektedir. Daha önce saç ekimi yaptıran bir yakınınız var ise bu işinizi kolaylaştıracaktır.

Saç ekimi yaptırmak için birden fazla kurumla görüşmenizi tavsiye ederiz. Görüşmeye gittiğinizde kurumun referanslarını görmek ve önceki işlerini görmek sizin için iyi olacaktır. Bu yöntemle nasıl bir görünüşe sahip olacağınıza dair bir fikir de edinmiş olursunuz. Ayrıca aklınıza takılan her türlü soruyu görüştüğünüz kuruma sorun ve sizi tatmin etmeyen cevaplar alacak olursanız bu kuruma saçlarınız emanet etmeyin. Estetik operasyon oldukça ciddi bir operasyondur ve bu işi yapan kişilerin uzman olması ve bunu en iyi şekilde yapmaları şarttır.

Fiyat konusunda aklınızda çeşitli soru işaretleri bulunabilmektedir. Ancak bizim tavsiyemiz kesinlikle haddinden fazla ucuz olan yerleri seçmemenizdir. Zira bu operasyon son derece önemlidir ve işinde uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Maalesef bir takım kalpazanlar bu sektörde de boy göstermekte ve vatandaşları dolandırmaktadır. Hayatınızda bir kere yapacağınız bu işlemi parasını hakkıyla vererek yaptırmanız en doğru yöntem olacaktır. Aksi takdirde ağır sağlık problemleriyle karşılaşmanız olası bir durum olarak karşınıza çıkar.

Operason Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Saç Ekimi operasyonuna karar verdikten sonra, operasyondan birkaç gün evvel alkol tüketmeyi bırakmış olmanız gerekmektedir. Zira operasyon esnasında ve sonrasında antibiyotik kullanılacaktır. Yine ayrıca kanı sulandıracağı için asprin de kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Yine estetik operasyonunu yaptıracak kişinin kalp ve damar hastalığı varsa bunu mutlak suretle doktora bildirmesi gerekmektedir.

FUE Saç Ekimi Operasyonu 8 ila 10 saat arasında sürmektedir. Bu sebeple operasyondan evvel kişinin yemek yiyip gitmesi kendisi açısından iyi olacaktır. Belirtilmesi gereken önemli bir diğer nokta da, saçların temiz olması konusudur. Operasyondan evvel saçlara jöle, saç spreyi, krem v.b. gibi maddelerin sürülmemesi gerekmektedir. Saçların yıkanıp gelmesi en doğrusu olacaktır.

Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi işleminden sonra saç bakımı oldukça önemli bir konudur. Bunun için doktorunuz size anti bakteriyel şampuan verecektir. 15 gün boyunca bu anti bakteriyel şampuan yardımıyla saçlar yıkanmalı ve temiz tutulmalıdır. Saçlarınızı yıkarken saç tellerinin döküldüğünü göreceksiniz. Endişelenmeyin bu son derece normal  bir durumdur.  Saçlar yıkandıktan sonra, saç kurutma makinası ile kesinlikle kurutulmamalıdır. Saç kökleri yerleşme aşamasındadır ve saç kurutma makinası saç köklerine zarar verecek özelliğe sahiptir. Havlu ile saçların kurulanması daha faydalı olacaktır.

Yine 15 gün süre boyunca saçların yağmurdan ve güneş ışığından uzak tutulması gerekmektedir. Güneş ışığı ve yağmur da saç köklerine zarar veren etmenler arasındadır. Bu sebeple evden dışarı çıkılsa bile şapka kullanılarak çıkılması elzemdir.

Neden FUE Saç Ekimi?

Kellik günümüzde, özellikle erkeklerde sıklıkla karşılaşılan bir problemdir. Bu  durum kişinin dış görüntüsünün kötü olmasına neden olmakta ve kişinin özgüvenini zedelemektedir. Özgüveni zedelenen kişi sosyal hayatında ve iş hayatında başarısız olacaktır. Bu nedenle saç ekimi oldukça önemli bir estetik operasyon olarak karşımıza çıkmaktadır. Kellik çözümü olan bir problemdir ve bu çözüm son derece doğal sonuçlar vermektedir.

Kellik problemi daha çok erkeklerde görünse de kadınlarda da bu tip rahatsızlıklar görünmektedir. Kadınlar için de bu operasyon kolaylıkla yapılmaktadır.

FUE Saç Ekiminin en önemli özelliği son derece doğal bir görünüme sahip olmasıdır. Kişinin saç ektirdiği kesinlikle belli olmaz ve tıpkı kendi saçları gibi görünür. FUE Saç Ekimi yetenek isteyen bir iştir ve bu nedenle işinin ehli bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Bu nedenle operasyondan evvel, saç ekimi işlemini yapacak uzmanın diğer işlerini görmek de faydalı olacaktır.

Gelişen teknoloji ile birlikte FUE Saç ekimi oldukça kolay bir biçimde yapılmaktadır. Yapılan lokal anestezi sayesinde operasyona giren kişi herhangi bir acı duymadan operasyon kolaylıkla tamamlanmaktadır.