Saç Ekimi Nedir?

Mira Saç Ekimi NedirSaç ekimi konusunda birçok bilinmeyen ve tedavi yöntemi bulunmaktadır. Saç ekimi nedir sorusu için uygulanmakta olan Robot, Choi dhi saç ekimi, Perkutan, Safir gibi saç ekim teknikleri yani tedavi yöntemleri yer almaktadır. Her biri farklı sonuçlar ile yardımcı olmaktadır. Bu teknikler arasında yer alan fue saç ekimi tekniği ise başarı ve sonuç konusunda her zaman bir adım önde yer almaktadır. Özel Mira Poliklinik danışanlarına FUE tekniği ile beraber saç ekimi konusunda yardımcı olmaktayız. Bu teknik tam adı ile beraber Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olarak bilinmektedir. Lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar yardımı ile saç kökleri tek tek alınarak saçsız alanlara yerleştirilmektedir. Başarı yüzdesi yüksek bir tedavi yöntemidir.  Bu tedavi için normal – altın – platinum paket seçenekleri bulunmaktadır. Paket seçeneklerinin her biri ile sizlere farklı hizmetler ve ayrıcalıklar sunulmaktadır. Paket fiyatları değişmektedir. Bu paket seçenekleri arasından bütçenize en uygun olanı ile güler yüzlü bir personel eşliğinde tedavi olabilmeniz mümkündür. Tedavi süreci esnasında uzman bir ekip sizlerle ilgilenmektedir. Aklınıza takılan tüm sorularda ise sizlere detaylı bir şeklide bilgi verilmektedir. Her hangi bir sorunuzun yanıtsız kalması bu sayede mümkün değildir.

Saç ekimi kısaca enseden alınan saç köklerinin, kelleşen bölgeye nakledilmesi işlemidir. Ekilen saç tamamen kişinin kendi kıllarından alınmaktadır. Ense bölgesinde yeterince saç olmadığı takdirde vücudun diğer bölgelerinden de nakil işlemi sağlanabilmektedir. Saç ekimi operasyonu 10 saate kadar sürebilmektedir. Saçlar nakledildikten sonra pansuman işlemi yapılır ve operasyon sonlandırılır.

Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Saç ekimi öncesinde sağlam bir araştırma yapmak büyük önem taşımaktadır. En önemli konu hiç şüphesiz bu işlemi yapacak kliniği seçmenizdir. Daha önce saç ekimi yaptırmış bir tanıdığınız varsa onlardan da tavsiye almak sizin işinizi kolaylaştıracak bir etmendir. Alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi ile olumlu ve hızlı bir operasyon gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Önemli bir diğer konu da aceleci davranmamanızdır. Saç ekimi için sadece tek  bir merkezle görüşüp karar vermeniz hatalı olabilir. Zira bu operasyon oldukça titizlikle yapılması gereken bir operasyondur ve sonuçları olabilir. Bu nedenle profesyonel kişileri tercih ettiğinize dikkat edin. Daha ucuza kapatmak adına sağlığınızı işini iyi yapmayan kişilere emanet etmeyin. Birden fazla merkezle görüşün ve aklınıza takılan tüm soruları sorun. Çelişkili cevap veren kurumları kesinlikle tercih etmeyin. Düşüncelerin size dikte edilmesine izin vermeden konuşun. Sağlığınız işini bilmeyen kişilere emanet edilmeyecek kadar önemlidir.

Saç Ekimi Yaptıran Ünlüler

Saç ekimine karar verildikten sonra yapılması gereken en önemli şey, iyi bir kuruma saçlarınızı emanet etmenizdir. Zira bu operasyonun oldukça titizlikle yapılması gerekmektedir ve saç ekimi konusunda uzman kişilerin bu işlemi yapması şarttır. Bu nedenle saç ekimi yaptırmayı düşündüğünüz kurumla operasyon öncesi gidip görüşmek ve sorular yöneltmek sizin için faydalı olacaktır. Yine kurumun referanslarını da kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Saç ekimi örneklerini de görmeniz hem nasıl bir görüntüye sahip olacağınızı görmek açısından hem de içinizi rahatlatmak açısından önemlidir. Birçok ünlü isim saç ekimi yaptırdığı kurumlar bilinmektedir. Bu isimlerin en önemli ayrıntıları olan saçlarını riske atmayacakları ve alanında uzman doktorlar tarafından bu işlemi gerçekleştirecekleri aşikardır.

Mesela Mustafa Ceceli saç ekimi işlemi için tercih ettiği kurum profesyonel bir ekip barındırmaktadır. Bunun dışında sporcularında bu işlemlere talep gösterdiği bilinmektedir. Cenk Tosun saç ekimi gerçekleştiren ünlü futbolculardan biri olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca ülkemiz de çeşitli film ve diziler de rol alan Şevket Çoruh saç ekimi gerçekleştiren ünlülerden biri olarak bilinmektedir.

Saç ekimi öncesinde alkol kullanmayı bırakmak ve aspirin de kullanmamak gerekmektedir. Zira saç ekimi sonrasında antibiyotik kullanılacağından alkol alınmamış olması gerekmektedir. Asprin de kanı sulandırması sebebiyle kullanılmamalıdır. Ayrıca operasyon öncesinde, kalp ve damar hastalığı bulunuyorsa mutlaka doktorun bilgilendirilmesi gerekmektedir.

Yine operasyon öncesinde saçlara bir madde sürülmemesi gerekmektedir (saç spreyi, jöle gibi). Saçların temiz olması oldukça önemli bir konudur. Yine operasyonun 10 saate varabileceği göz önünde bulundurularak kişinin yemek yiyip gelmesi faydalı olacaktır. Bu uyarıları dikkate alan kişilerin operasyonlarının 8 saate kadar düştüğü gözlemlenmiştir.

Saç Ekimi Operasyonunun Aşamaları

Daha önce de belirttiğimiz gibi saç ekimi 8-10 saat arası sürmektedir. İlk etapta enseden saç kökleri alınır. İkinci etapta ise saç kökleri kelleşen bölgeye ekilir. Bu işlem yetenek ve profesyonellik isteyen bir iş olduğundan bu kadar uzun sürmektedir. İşlemi yaptıran kişilerin bu iş için sabır göstermesi gerekmektedir. Son aşama olarak ise pansuman yapılmaktadır. Bu işlemi doğru kurumlar ile gerçekleştirilmesi durumunda kısa süre içerisinde sonuç alınmaya başlanmaktadır.

Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Operasyondan sonra yapılması gereken en önemli şey, hiç şüphesiz bölgenin temiz tutulması işlemidir. Bu sebeple doktorunuzun size vereceği anti bakteriyel şampuan ile birlikte saçlarınızı 15 gün boyunca her gün yıkamanız gerekmektedir.  Ayrıca doktorunuz size antibiyotik de verecektir. Bir başka önemli nokta ise saçlarınızı yağmur ve güneşten uzak tutmanızdır. Yağmur ve güneş saç köklerinizi olumsuz etkileyebilmektedir. Eğer mutlak suretle evden dışarı çıkılması gerekiyorsa şapka takılarak çıkılması gerekmektedir. Bu süreçte saçların korunması gereken konulara dikkat edilmeli ve hassas davranılmalıdır.

Operasyondan sonra kendinizi çok yormanız da tavsiye edilmez. Zira yorgunluk tere sebep olur ve ter de saç köklerine zarar verebilecek unsurlar arasındadır.  Saçlarınızı anti bakteriyel şampuan ile yıkadıktan sonra saçlarınızın ıslaklığını havlu ile almanız gerekmektedir. Sıcak hava üfleyen saç kurutma makineleri saçlarınıza ciddi şekilde zarar verebileceğinden bu yöntemden kesinlikle kaçınmanız gerekmektedir.

Normal Saç Ekim Paketi

Normal saç ekim paketi ve diğer paket seçenekleri Kadıköy bölgesinde yer alan tedavi merkezinde gerçekleşmektedir. Normal paket ile beraber sizlere sadece saç ekim hizmeti sunulmaktadır. Tedavi süresi 3 gün olarak hizmet vermektedir. İlk gün otelinizde dinlenebilir ve ikinci gün operasyona giriş yapabilirsiniz. Operasyon 6 saatlik sürmektedir. 3. gün ise kontrollerinizin yapılmasının ardından çıkış yapabilmektesiniz.

Altın Saç Ekim Paketi

Altın saç ekim paketi ile beraber sizlere konfor seçenekleri sunulmaktadır. Bu paket ile beraber sizlere konaklama  ve hava alanından özel transfer hizmeti sunulmaktadır. Bu sayede ulaşım konusunda her hangi bir sorun yaşamanız mümkün olmamaktadır. Bunun dışında tedavi sürecinde tüm hizmetleriniz kurum tarafından karşılanmaktadır.

Platinum  Saç Ekim Paketi

Platinum saç ekim paketi ise paket seçenekleri arasında sizlere hizmet ayrıcalıkları sunmaktadır. Bu paket seçeneği ile beraber tüm transfer hizmetleri verilmektedir. Konaklamanız için sizlere 5 yıldızlı bir otel sunulmaktadır. Oteldeki ilk gününüzde ise yat gezisi imkanı verilmektedir. Otel içerisinde enfes tatlar ve eğlence seçenekleri sizlere sunulmaktadır. Rahat ve eğlenceli bir gün geçirmeniz için çalışılmaktadır.

Saç Ekimi İçin Hizmetler

Saç ekimi için hizmetler almış olduğunuz pakete göre farklılık göstermektedir. Platinum paket seçeneği ile konforlu bir şekilde tedavi olabilmeniz büyük bir ayrıcalıktır. Tedavi süreci içerisinde sizlere A11 Hotel, pasha otel ve Hilton gibi seçenekler sunulmaktadır. Yemekler için ise Antigoni restaurantı sizlere enfes tatlar sunulmaktadır. Saç ekiminin yanı sıra bu süreç içerisinde kaş ve sakal ekimi gibi işlemler konusunda bilgi alarak tedavi olabilirsiniz. Tedavi sürecinde motivasyonunun yüksek olması sonucu ve başarıyı her zaman iyiye götürmektedir. Bu sayede sizde başarılı bir sonuç için bu hizmet seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Platinum Paket Ayrıcalıkları

Platinum  paket ayrıcalıkları ile sizlere sunulmakta olan konaklama imkanları aşağıdaki gibi yer almaktadır;

  • A11 Hotel
  • Pasha Otel
  • Hilton Hotel Doubletree

Restaurant hizmetleri için ise Antigoni Restaurant sizlere hizmet vermektedir.

Tüm bu hizmet seçeneklerinin beraberinde sizlere lüks yat gezisi ve VIP transfer hizmetleri sunulmaktadır. Transfer hizmetleri ise lüks araçlar eşliğinde sizlere özel şoför ile beraber sunulmaktadır.